ضرورت حمایت بیشتر دولت از شهرداری‌ شهرهای کوچک

دی 23, 1399
119 بازدید

علیرضا ملاکبیری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در ماه‌های اخیر به علت شیوع ویروس کرونا و افزایش تورم، درآمد شهرداری‌ها به شدت کاهش پیدا کرده است، اظهار کرد: کاهش ساخت و سازها به کاهش درآمد شهرداری چمگردان منجر شد، اما این مسئله اختلالی در خدمت رسانی شایسته به شهروندان ایجاد نکرده است. وی با […]

علیرضا ملاکبیری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در ماه‌های اخیر به علت شیوع ویروس کرونا و افزایش تورم، درآمد شهرداری‌ها به شدت کاهش پیدا کرده است، اظهار کرد: کاهش ساخت و سازها به کاهش درآمد شهرداری چمگردان منجر شد، اما این مسئله اختلالی در خدمت رسانی شایسته به شهروندان ایجاد نکرده است.

وی با اشاره به افزایش چشمگیر هزینه‌های جاری و عمرانی شهرداری‌های شهرهای ایران، افزود: شرایط موجود بر وضعیت سلامت و درآمد بسیاری از شهروندان خصوصاً کسبه تأثیر منفی گذاشته است.

شهردار چمگردان با تاکید بر ضرورت تسریع در پرداخت حقوق معوقه کارگران شهرداری، تصریح کرد: بدهی‌هایی که از ادوار گذشته باقی مانده، شرایط را سخت‌تر کرده است.

ملاکبیری ادامه داد: کدهای درآمدی احصا شده و درآمد شهرداری افزایش یافته است، اما با توجه به افزایش هزینه‌های جاری و عمرانی، دولت باید از شهرداری شهرهای کوچک بیشتر حمایت کند.

وی اضافه کرد: تلاش می‌کنیم پروژه‌های عمرانی طبق تقویم سالانه اجرا شود؛ به این منظور برنامه ویژه‌ای به واحدهای عمرانی و امانی ابلاغ شده است.

شهردار چمگردان با بیان اینکه تاکنون ۶۴ پروژه در بخش‌های مختلف با نظارت کارشناسان واحد امانی اجرا شده است، خاطرنشان کرد: آسفالت و لکه‌گیری معابر از پرهزینه‌ترین پروژه‌های شهری است که با وجود تورم موجود به صورت مستمر اجرا شده است.